Исчезна хрватската пејачка Катарина Раутек од групата „Е.Т.“

Катарина Раутек / Фото: Фејсбук/Катарина Раутек

Хрватската пејачка Катарина Раутек, која е поранешна членка на популарната група „Е.Т.“, е прогласена за исчезната, а полицијата интензивно трага по неа. Според информациите објавени на официјалната хрватска веб-страница за исчезнати лица, 39-годишната пејачка исчезнала вчера во Загреб.

Раутек веќе некое време не е дел од музичката сцена, а последното интервју го даде пред четири години, кога беше бремена по третпат. Моментално, пејачката е во брак со бизнисменот Јосип Омажиќ. Во претходните врски имала многу лоши искуства, а најлошо ѝ било во врската со Крешимир Свитлановиќ, кого го пријавила за физичко малтретирање, пишува „Вечерњи лист“.

„Бракот ми е одличен, а така беше со Јосип и пред да се земеме. Конечно искусив како е некој да те почитува и да ти помага. Не гарантирам дека секогаш ќе биде така, но засега ни е супер“, изјави пејачката тогаш.

Во истото интервју, таа се присети и не пеколот кој го поминала со претходниот партнер.

„Неспиење, одење на суд, тоа е нешто страшно и не знам како го преживеав“, се присети таа.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот