Интер за 60 милиони евра ќе го продаде Ериксен!?

„Неро-аѕурите“ би можеле летово да го продадат Кристијан Ериксен доколку добие понуда од 60 милиони евра.

Данецот се пресели од Тотенхем на „Џузепе Меаца“ во јануари за 20 милиони евра. Данецот не се снајде најдобро во клубот, а во понеделникот остана на клупата во дуелот со Торино.

Според италијанските медиуми тренерот Антонио Конте го потсетил Ериксен „дека не игра во Англија” по тој дуел.

Откако дојде во миланскиот клуб се шпекулира дека Конте никогаш не сакал да го донесе, туку се обидел да го ангажира Артуро Видал од Барселона.

„Спорт Медијасет” објави дека Интер сака да го продаде Ериксен за 60 милиони евра, додека „Гаѕета дело Спорт” објави дека тренерот планира да го измеша тимот и го известил раководството дека „најмалку 11 играчи” се на продажба.

Прочитајте и...  Хаверц со хет-трик за Челси во Лига купот (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

ЛШ: Митревски блескаше за Порто, ладен туш за париските „милионери“!

Слободен печат

Хаверц со хет-трик за Челси во Лига купот (ВИДЕО)

Слободен печат

Ди Марија суспендиран на четири натпревари!

Слободен печат

Ѓока: Мотивиран што ќе се соочам против еден од најдобрите тренери во светот!

Слободен печат

За првпат без Роналдо и Меси: Тројца кандидати за играч на годината!

Слободен печат

Симовски повика 18 ракометарки за ЕХФ неделата

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Поранешен тренер на Федерер е загрижен за Ѓоковиќ!?

Слободен печат

Има само 17 години и откупна клаузула од 400 милиони евра во Барса! (ВИДЕО)

Слободен печат

Прекрасен гест на Мурињо, ќе му ја исполни желбата на македонски новинар! (ВИДЕО)

Слободен печат

РФМ во проблеми: 16 позитивни случаи на коронавирус во РК Работнички!

Слободен печат

За Бејтулаи дуелот со Тотенхем не е „невозможна мисија“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Пандев, Кулушевски и Ибра со најдобрите голови на колото во Серија А! (ВИДЕО)

Слободен печат