19 C
Скопје

Интер најблиску до потписот на „новиот Пирло“!? (ВИДЕО)

Бреша првично бараше 50 милиони евра за младиот фудбалер, но поради ситуацијата со Ковид-19, можно е цената на трансфер пазарот да падне на 40 милиони евра.

Како што информираат италијанските медиуми, Интер ја следи ситуацијата со играчот од средниот ред на Бреша, Сандро Тонали. За 20-годишниот играч од средниот ред, кој го споредуваат како новиот „Андреа Пирло“, се поврзува и со трансфер во Јувентус, Милан, Манчестер јунајтед и Барселона.

„Неро-аѕурите“ денеска објавија дека и официјално се разделија со аргентинскиот интернационалец Мауро Икарди.

Според „Гаѕета дело Спорт“, Тонали е апсолутен приоритет на Антонио Конте и сега со парите од продажбата на Икарди, можно е наскоро да се реализира трансферот на „Џузепе Меаца“.

Бреша првично бараше 50 милиони евра за младиот фудбалер, но поради ситуацијата со Ковид-19, можно е цената на трансфер пазарот да падне на 40 милиони евра.

Оваа сезона досега Тонали реализираше еден гол и запиша пет асистенции во 23 натпревари во Серија А, а воедно има три мечеви за најдобрата италијанска репрезентација.

Поврзани вести

Најстарата жена на светот се откажа од носење на олимпискиот оган

Слободен печат

Реал ќе извиси, Левандовски гледа кон Премиер лигата

Слободен печат

Пеп Гвардиола кариерата ќе ја заврши во Барселона

Слободен печат

Ред Бул му ги краде инженерите на Мерцедес

Слободен печат

Шилегов: Има заинтересираност за Вардар, но Самсоненко мора да најде начин да ги врати долговите

Слободен печат

ВИДЕО I Комични сцени во Романија: Ги однесоа бодовите, но него го заборавија, фудбалер трчаше по клупскиот автобус

Слободен печат

Остави Коментар