Игор Карачиќ објави фотка од Дојран, а Жељко Самарџиќ му напиша: Рај на земјата, уживај пријателе! (ФОТО)

Поранешниот вардарец, Игор Карачиќ првомајските празници ги поминува во нашата земја, поточно во преубавиот Дојран.

Причина за посета како што знаете, е неговата вереница, манекенката Душица Андоновска.

Познатиот ракометар на својот профил на Инстаграм сподели фотографија на која позира покрај брегот на дојранското езеро, а меѓу првите кои му оставија коментрар е популарниот пејач Жељко Самарџиќ.

– Рај на земјата, уживај пријателе – му напишал Самарџиќ на ракометарот.

Погледнете:

 

View this post on Instagram

 

🌕

A post shared by Igor Karacic (@igorkaracicc) on

Прочитајте и...  Разговор со Силвија Митевска, претседателка на „Соушал рагби клуб“: Тренираат и девојчиња, воодушевени се од играта рагби!

Поврзани вести

Разговор со Силвија Митевска, претседателка на „Соушал рагби клуб“: Тренираат и девојчиња, воодушевени се од играта рагби!

Јасмина Кантарџиева Димков

ФОТО: Дали британската голферка Луси Робсон е најубавата спортистка на светот

Слободен Печат

Благороден гест: Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон со своите наследници испекоа вкусни колачиња

Слободен печат

Џорџ Клуни со нов филм на „Netflix“: Покрај приватните предизвици „Тhe Midnight Sky“ е неговото големо враќање

Слободен Печат

Канје Вест не ѝ остана должен на Анистон, откако таа рече дека не е смешно да се гласа за него

Слободен печат

Што може светот да направи за да се избегнат идни пандемии како КОВИД-19?

Слободен Печат

Остави Коментар