Игњатов и Омерагиќ го заменија Вардар со хрватскиот великан Хајдук

Младите македонски фудбалери кои досега ги бранеа боите на Вардар, денеска и официјално се нови играчи на хрватскиот клуб Хајдук.

Леонид Игњатов (18) и Азер Омерагиќ (17) прво ќе му се приклучат на јуниорскиот тим, но ќе бидат на располагање на тренерот на втората екипа.

Исто така се членови на У19 нашата фудбалска репрезентација, Омерагиќ игра на позицијата централен напаѓач, а Игњатов е крилен напаѓач.

Игњатов во текот на ланската сезона за „црвено-црните“ имаше пет првенствени натпревари, а Омерагиќ два.

Покрај нив двајца, од Вардар во Хрватска замина и Џемал Ибиши кој потпиша договор со Локомотива Загреб.

Прочитајте и...  Срамна објава на спонзорот на Гранада по дебаклот од Атлетико Мадрид (ФОТО)

Прочитај повеќе

Ливерпул со пресврт го совлада Арсенал, Жота дебитираше со гол

Слободен печат

Корона криза во Серија А, дури 14 члена на тимот на Пандев се позитивни

Слободен печат

Проблеми за Премиер лигата, десет случаи на коронавирус

Слободен печат

Ансу Фати: Го живеам својот сон, играм со Меси

Слободен печат

Најдобриот косовски фудбалер ќе игра против Македонија, се опорави од коронавирусот

Слободен печат

„Граѓаните“ го известија Наполи дека се откажаа од Кулибали

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ролан Гарос: Успешен старт на Надал и Серена Вилијамс

Слободен печат

Последен обид на Манчестер јунајтед да дојде до потписот со Џејдон Санчо

Слободен печат

Бартомеу наскоро си заминува од Барселона, верификувани потписите за негова смена

Слободен печат

Меси му ја зеде титулата на Роналдо, Аргентинецот е највреден спортист за спонзорите

Слободен печат

Коста доби идеален партнер во нападот на Атлетико: Еден тепа, а другиот гризе

Слободен печат

3. Меѓународен пливачки митинг „Делфин спринт”: Стојановски со нов кадетски рекорд на 50м грбно

Слободен печат