И жените изневеруваат, а еве во кој период најмногу! – Слободен печат
ЕспресоСекс

И жените изневеруваат, а еве во кој период најмногу!

Тоа е периодот кога припадничките на понежниот пол се чувствуваат секси и пожелно и имаат потреба да се покажат и докажат дека се подобри од конкуренцијата.

Иако е врежано мислењето дека претежно изневеруваат мажите, постои одреден период кога е најверојатно дека жената ќе го изневери партнерот.

Тоа е периодот кога припадничките на понежниот пол се чувствуваат секси и пожелно и имаат потреба да се покажат и докажат дека се подобри од конкуренцијата. Ова е периодот на овулацијата.

Можеби сте мислеле дека во тој период се само раздразливи, потажни и повеќе склони кон трошење… Може да е така, но тогаш се и повеќе склони кон изневерување, тврди едно истражување, кое докажало дека за ова се виновни хормоните.

Кога ќе пројде овулацијата, жените стануваат повеќе склони кон своите партнери. Во оваа фаза, најчесто се забавени и позбунети, што е резултат на растот на нивото на прогестеронот.

Исто така, за оваа фаза карактеристични се и промени во расположението, а жените се претвораат во вистински грабливки – волчици со мудрост на лисици.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close