И жените изневеруваат, а еве во кој период најмногу!

Иако е врежано мислењето дека претежно изневеруваат мажите, постои одреден период кога е најверојатно дека жената ќе го изневери партнерот.

Тоа е периодот кога припадничките на понежниот пол се чувствуваат секси и пожелно и имаат потреба да се покажат и докажат дека се подобри од конкуренцијата. Ова е периодот на овулацијата.

Можеби сте мислеле дека во тој период се само раздразливи, потажни и повеќе склони кон трошење… Може да е така, но тогаш се и повеќе склони кон изневерување, тврди едно истражување, кое докажало дека за ова се виновни хормоните.

Кога ќе пројде овулацијата, жените стануваат повеќе склони кон своите партнери. Во оваа фаза, најчесто се забавени и позбунети, што е резултат на растот на нивото на прогестеронот.

Исто така, за оваа фаза карактеристични се и промени во расположението, а жените се претвораат во вистински грабливки – волчици со мудрост на лисици.

Прочитај повеќе

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

Трамп: Земам хидроксихлорокин како превентива

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат