-3 C
Скопје

И Беса бара одлагање на изборите

Лидерот на Движењето Беса, Билал Касами вели дека здравјето на граѓаните во овие моменти е побитно од секоја политичка калкулација, и затоа во име на Движењето Беса, тој се припојува на барањата за одлагање на изборите за некој друг датум, кога ризикот од коронавирусот целосно ќе биде елиминиран.

-Нашата најголема победа ќе биде одбраната на здравјето на граѓаните. Апелирам до сите граѓани да ги почитуваат упатствата на здравствените институции и заедно за помогнеме во целосна елиминација на оваа пандемија-, напишал Касами на фејсбук.

Прочитајте и...  СДСМ: За три години ги зголемивме пензиите за над 1.800 денари

Поврзани вести

Фон дер Лајен: Западен Балкан ќе ги добие ветените вакцини најбрзо што може

Слободен печат

Лидерите на ЕУ заклучија: Границите остануваат отворени, но се воведуваат рестрикции за патувањата

Слободен печат

Зошто Твитер трајно го суспендираше профилот на Трамп: Хронологија на сите навреди во последните 6 години

Слободен печат

Швајцарија веќе нема да биде неутрална? Државата покрена кампања после која ништо нема да биде исто

Слооден печат

Фолскваген може да заработи казна од над 100 милиони евра за неисполнување на целта на ЕУ за емисија на гасови

Слободен печат

Бајден: Следниот месец во САД ќе има 500.000 починати од ковид-19

Слободен печат

Остави Коментар