ХОРОР КАЈ МОСТАР: Во Неретва најдено тело на непознато лице – Слободен печат
ВестиРегион

ХОРОР КАЈ МОСТАР: Во Неретва најдено тело на непознато лице

На терен се присутни и пожарникари и нуркачи, а известен е и дежурниот обвинител.

Мостарската полиција рано утринава добила пријава дека на површината на реката Неретва, покрај населбата Церница, било забележано мртво тело, јавува Курир.рс.

Оваа информација за порталот Кликс.ба, ја потврдил порталот на МУП, Лјудевит Мариќ, со констатација дека членовите на полицијата се на терен.

На терен се присутни и пожарникари и нуркачи, а известен е и дежурниот обвинител.

Во Неретва пред осум дена исчезнал државјанинот Марок Л.А. (49), но засега немало никакви индиции дека се работи за него, пишува Кликс.ба.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close