Tag : Неретва

Ви Препорачуваме Колумни

Уште една загубена „Битка на Неретва“?

Сашо Орданоски
Како што се гледа и од последниот пример со изгласувањето на новата косовска влада, американскиот фактор на Балканот е сè уште решавачки елемент за „пробивање“...
Магазин Филм и ТВ

Битка за ранетите: Пет децении од најпознатиот партизански филм „Неретва“ (ФОТО)

Слободен печат
Во некогашната југословенска кинематографија, која низ годините беше оценувана со мошне високи оценки, посебно место заземаа партизанските филмови со кои беше овековечена ослободителната борба на...
Вести Регион

ХОРОР КАЈ МОСТАР: Во Неретва најдено тело на непознато лице

Слободен печат
Мостарската полиција рано утринава добила пријава дека на површината на реката Неретва, покрај населбата Церница, било забележано мртво тело, јавува Курир.рс. Оваа информација за порталот...