Хавајската секс „бомба“ се враќа во рингот! (ФОТО+ВИДЕО)

Атрактивната девојка од Хаваи својот последен меч го имаше во јануари оваа година, а сега им се врати на сериозните тренинзи.

Рејчел на тој меч загуби од Пејџ Ван Зант во втората рунда, но сето тоа се случуваше два месеци откако претрпе страшна повреда во семејно насилство. Нејзиниот сопруг во тие моменти ја скрши јаболчната коска.

– Многу луѓе ме прашуваат дали сакам да се занимавам со моделирање или нешто друго во индустријата за забава, но мојот приоритет е ММА. Доколку нешто се појави по мојата кариера, сигурно ќе ме интересира, но засега, единствено што ми е важно е ММА кариерата. Знам дека понекогаш ме гледаат поразлично заради мојот изглед, ме сметаат за безопасна девојка, но тоа дури ми одговара. Бидејќи јас сум подготвена, нека дојде која сака во борба против мене – рече Остович, инаку поранешен борач.

View this post on Instagram

Is you really bout that action 🤷🏻‍♀️

A post shared by Rachael Ostovich (@rachaelostovich) on

Рејчел има 28 години и живее на Хаваите. Се бореше во „Инвикта“, организација под раководство на УФЦ која ги промовира женските борби на американското тло.

Беше и натпреварувачка оваа УФЦ сезона на „Ултимејт Фајтер“ во која борците живеат заедно во Лас Вегас, тренираат и се борат едни против други по систем на елиминации.

Прочитајте и...  Иако играше и за Наполи и Барселона: Марадона нема дилеми за кого ќе навива вечерва

Прочитај повеќе

ЛШ: Баерн со една нога во четвртфиналето, „магија“ на Мертенс за историја! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен Печат

Незадоволен од судиските одлуки: Сакаше да ги „прегази“ сите на теренот! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Манасков втор стрелец во убедливата победа на Веспрем

Слободен Печат

Кајакар преживеа водопад висок 40 метри! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Интервју со Јане Николоски: Уживав на „Олд Трафорд“, со Пандев како лидер можеме до „билет“ за ЕП!

Фидан Коминовски

Се сеќавате ли на „кражбата“ која целосно го промени италијанскиот фудбал? (ВИДЕО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Матиќ ќе го напушти Манчестер јунајтед – ја продолжува кариерата во Серија А!? (ФОТО)

Слободен Печат

УЕФА ја следи ситуацијата со коронавирусот, ќе се одложи ли Европското првенство 2020!?

Слободен Печат

Барса со „генијална“ најава пред мечот со Наполи! (ФОТО)

Слободен Печат

1.000 дена до стартот на Мундијалот, Катар уште сега е подготвен

Слободен печат

Иако играше и за Наполи и Барселона: Марадона нема дилеми за кого ќе навива вечерва

Слободен печат

Надал: Не сакам Новак да освои повеќе грен слем титули од мене

Слободен печат