13 C
Скопје

Ѓорѓе Балашевиќ примен на Инфективната клиника поради влошување на неговата здравствена состојба

Легендарниот кантавтор Ѓорѓе Балашевиќ е примен на Инфективната клиника, каде ќе се лекува од пневмонија, пишува Нова.рс.

Според објавените информации, Балашевиќ веќе неколку дена бил лекуван во домашни услови поради симптоми на воспаление на белите дробови.

Поради влошување на неговата состојба, тој превентивно бил примен на Клиниката за инфективни болести во Белград.

Инаку популарниот балкански пејач и автор, Балашевиќ преживеа срцев удар на крајот на 2019 година.

Поврзани вести

ФОТО: Лонгорија во црвено бикини го покажа совршеното тело, фановите и порачаа „Ти не старееш“

Слободен печат

ФОТО: Меган Фокс позираше во проѕирна маица, јасно е дека таа „заборавила“ да облече градник!

Слободен печат

ФОТО | Се вакцинираше актерката Џенифер Анистон: Јас сум привилегирана

Слободен печат

ВИДЕО | Готова за три минути: Апаратите за пица кои ги шокираа Италијаните

Слободен печат

ВИДЕО: Кортни Кокс ја исфрлила водителката од дома бидејќи била лоша цимерка

Слободен печат

ФОТО | Јелена Карлеуша ги замолчи оние кои не веруваат дека се вакцинирала: Јецо, те почитувам, но иглата никаде не ја гледам – Затоа што си слепа!

Слободен печат

Остави Коментар