Гореше куќа во Скопје

Пожарот е изгаснат од екипа на скопската противпожарна единица. 

Вчера во 9.16  часот во скопската полиција, 36-годишниот Т.Ј. од Скопје пријавила дека настанал пожар во куќа во нејзина сопственост на улицата „Малешевска“, при што опожарен бил дел од покривот. Пожарот е изгаснат од екипа на скопската противпожарна единица. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.
Прочитајте и...  Се запали куќа во Охрид, повреден 25-годишен охриѓанец

Прочитај повеќе

Бремена жена во шести месец се породила сама дома, родила мртов плод

Слободен печат

Претепан лекар од Тетово!

Слободен печат

Скопјанец починал откако го каснало стршлен

Слободен печат

Жител од село Дорфулија настрада од гром

Слободен печат

Се запали куќа во Охрид, повреден 25-годишен охриѓанец

Автомобил удрил во мопед, повреден малолетник

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Во светиниколско загина овчар од удар на гром

Судењето за „Монструм“ одложено за 26 август

Брачен пар од Добридол починале во ист ден

Слободен печат

Украдени милион евра од куќа во Нерези

Слободен печат

Сообраќајка кај кичевското село Колари, едно лице тешко повредено

Слободен печат

Едно лице убиено и тројца повредени во селото Батинци, полицијата трага по сторителот

Слободен печат