Годишни одмори и затворени граници: Италијанците сакаат на Малдиви, Шпанците во Италија

Според истражувањето спроведено во  131 земја, Малдиви, Мексико и Бали се најпопуларните дестинации за Европејците.

Луѓето ширум светот на Интернет пребаруваат дестинации за одмор, по рестриктивните мерки поради пандемијата, во надеж дека следната летна сезона ќе биде помалку проблематична, а желбите на туристите се различни, па така Италијанците сакаат да одат на Малдиви, Шпанците и Турците во Италија.

Компанијата Куони ги претстави најпопуларните дестинации за одмор во 2021 година  и тоа врз основа на податоците од услугата трендови на Гугл.

Италијанците, Британците, Полјаците, Романците и Бугарите сонуваат за Малдиви, Американците и Канаѓаните едвај чекаат да заминат во Јапонија, а Русите за Мексико.

Србите и Хрватите сакаа да одат на Бали, Албанците во Катар, Словенците во Египет, а Украинците во Шпанија.

Според истражувањето спроведено во  131 земја, Малдиви, Мексико и Бали се најпопуларните дестинации за Европејците, а на глобално ниво Обединетите Арапски Емирати, Канада, САД, Катар и Египет.

Прочитајте и...  САД успешно тестираа далечинско лансирање на нуклеарна ракета со команда од воздух

Прочитај повеќе

Интерпол: Криминалците го користат коронавирусот за кибер напади врз корпорациите

Слободен печат

Либанскиот премиер се закани: Ќе платат одговорните за експлозијата – Бејрут како погоден од атомска бомба (ВИДЕО)

Слободен печат

Петковски: Повикот за Али Ахмети во Хаг не е случаен, и Шешељ го викнаа како сведок па го осудија

Слободен печат

Меѓу исчезнатите има и деца: Ураганот Исаија збриша цела населба, хаос во Њујорк и Вирџинија (ВИДЕО)

Слободен печат

Родителите не знаеле зошто детето е поспано па го однеле во болница: Лекарите се шокирале кога ги виделе снимките (ФОТО)

Слободен печат

Со изведба на одбрани арии отворено јубилејното 60. „Охридско лето” (ФОТО+ ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ВО ЖИВО: Во експлозијата во Бејрут загинаа најмалку 30 луѓе, а над 3.000 се повредени

Слободен печат

Три и пол години казна затвор за Владимир Панчевски

Слободен печат

По 10 часовната судска расправа се очекува пресудата за Владимир Панчевски

Слободен печат

СТРАОТНИ СНИМКИ ОД БЕЈРУТ, небото се затемни, луѓето преплашени: Најмалку 30 загинати и повеќе од 500 повредени (ВИДЕО)

Слободен печат

Ахмети за Коха: Премиер не се станува ниту со 46 пратеници!

Слободен печат

ЗЕМЈА БЕЗ МАСКИ: Додека во остатокот од Европа тие се задолжителни, тука ги сметаат дури и за штетни

Слободен печат