Годишни одмори и затворени граници: Италијанците сакаат на Малдиви, Шпанците во Италија

Според истражувањето спроведено во  131 земја, Малдиви, Мексико и Бали се најпопуларните дестинации за Европејците.

Луѓето ширум светот на Интернет пребаруваат дестинации за одмор, по рестриктивните мерки поради пандемијата, во надеж дека следната летна сезона ќе биде помалку проблематична, а желбите на туристите се различни, па така Италијанците сакаат да одат на Малдиви, Шпанците и Турците во Италија.

Компанијата Куони ги претстави најпопуларните дестинации за одмор во 2021 година  и тоа врз основа на податоците од услугата трендови на Гугл.

Италијанците, Британците, Полјаците, Романците и Бугарите сонуваат за Малдиви, Американците и Канаѓаните едвај чекаат да заминат во Јапонија, а Русите за Мексико.

Србите и Хрватите сакаа да одат на Бали, Албанците во Катар, Словенците во Египет, а Украинците во Шпанија.

Според истражувањето спроведено во  131 земја, Малдиви, Мексико и Бали се најпопуларните дестинации за Европејците, а на глобално ниво Обединетите Арапски Емирати, Канада, САД, Катар и Египет.

Прочитајте и...  Шекеринска: Пораките коишто доаѓаат се дека од нас и од Бугарија се очекува да се стави точка на недовербата и непријателството

Поврзани вести

Србија денеска со рекорден број жртви, Косово ја надмина бројката на илјада починати

МИА Агенција

Кафуле во Радовиш не ги почитувало протоколите, заработи кривична пријава

Слободен печат

ВМРО-ДПМНЕ обвинува за тајни средби во Софија на владини претставници

Лука Андреев

Спречен шверц на кафе од Албанија

Слободен печат

„Весна”: Повеќе од 20 активисти уапсени на протестите во Минск

Слободен печат

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian