ФОТО | Снежни предлози за овој викенд: Каде има најмногу снег?

Снег на планините / Фото: Профимедиа

Иако календарски уште е есен, се чини дека на зимата оваа година ѝ се брзаше. Како што беше најавувано и од нашиот прогнозер Славчо Попоски деновиве во поголемиот дел од градовите ширум Македонија лееше дожд, но богами вчера падна и првиот снег.

Снежната покривка ги израдува љубителите на студеното време, а планинските туристички места веќе тријат раце и на голема врата ги очекуваат своите гости.

Па, доколку се мислите каде да го поминете претстојниот викенд и да уживате во првиот снег, ние имаме неколку предлози за вас…

Целиот текст прочитајте го ТУКА.
Извор: Еспресо.мк

 

Видео на денот