Фото од кафеава мечка направена со помош на фотозамки во Маврово – Слободен печат
ВестиМакедонија

Фото од кафеава мечка направена со помош на фотозамки во Маврово

На фејсбук профилот на Националниот парк Маврово беше објавена фотографија од кафеава мечка која е фотографирана со помош на фотозамки во рамките на проектот за закрепнување на Балканскиот Рис кој се реализира во соработка со Македонско Еколошко Друштво.

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close