ФОТО: Навивачите на Милан го одушевија целиот свет со својата кореографија

Кореографија на сите здравствени работници кои речиси две години се борат со пандемијата на коронавирусот/Милано, Италија/7 ноември 2021/Фото: EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Во дербито на 12 коло во најсилното италијанско првенство ремизираа екипите на Милан и Интер со конечен резултат 1:1.

Непосредно пред почетокот на овој натпревар видовме навистина фантастични сцени на трибините на „Сан Сиро“ во Милано.

Милан ја имаше улогата на домаќин и затоа на трибините имаше повеќе навивачи на овој клуб, а оние најверните направија одлична кореографија.

Навивачите на Милан порачаа дека ова е најважната кореографија за оваа сезона бидејќи ја посветија на сите здравствени работници кои речиси две години се борат со пандемијата на коронавирусот.

Оваа кореографија ја воодушеви светската јавност и мора да се признае дека е одлично направено..

Видео на денот