ФОТО | Илина Арсова се збогува со Александар Џамбазов: Вечна ти слава, еден и единствен Маестро!

Илина Арсова/Игор Џамбазов/Александар Џамбазов
Илина Арсова/Игор Џамбазов/Александар Џамбазов

По денешната тажна вест дека македонскиот композитор и диригент Александар Џамбазов нè напушти, на својот инстаграм-профил се огласи и Илина Арсова нашата позната алпинистка и планинарка, а воедно девојката на неговиот син Игор.

Илина сподели фотографија од неа со Игор и Александар со насмевки на лицата и запиша:

„Ние вака ќе си се памтиме, насмеани и ведри, а Маестро секогаш спремен со неисцрпна колекција на анегдоти и вицови. Вечна ти слава, еден и единствен Маестро Џамбазов“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ilina Arsova (@ilina_arsova)

Под објавата многумина од пријателите на Илина и Игор им оддадоа сочувство и голема почит за починатиот Александар.

Композиторот и диригент Александар Џамбазов почина денеска, а официјалната вест за неговото заминување ја објави синот Игор, кој исто така сподели фотографија од својот татко за збогум.

Почина Александар Џамбазов: Последен поздрав маестро

Видео на денот