ФОТО: Автобус со 50 Украинци се преврте во Италија, еден мртов

Автобус со Украинци во Италија/ Фото Твитер

Автобус со околу 50 Украинци излетал од патот во Италија, при што има еден загинат и неколку повредени, соопштија во неделата пожарникарите.

Несреќата се случила на автопатот меѓу Чезена и Римини, на североисточниот брег. Сликите објавени од пожарникарите на Твитер покажуваат дека автобусот се превртел, пренесува Ројтерс.

Спасувачките операции се уште се во тек, соопштија пожарникарите.

Видео на денот