ФОТО | 10 години љубов: Запознајте го Ринго, најсаканиот на Јелена Розга!

Instagram
Фото: Instagram

За љубовниот живот на Хелена Розга многу малку се знае. Шармантната пејачка и понатаму ја интригира јавноста со одговорите за својот приватен живот, но со објавата на едно видео изминатиов викенд откривме кој го освоил срцето на позната пејачка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jelena Rozga (@rozgajelenaofficial)


Запознајте го Ринго. Преслатко мало кученце од расата Јоркширски териер кој го добил името по тапанарот на култните Битлси, Ричард Старки, познат по неговото сценско име Ринго Стар.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jelena Rozga (@rozgajelenaofficial)


3 килограми најискрена љубов. Среќен 10-ти роденден влакнесто малечко мое, стои во описот на видеото на пејачката.

Веруваме дека и преслаткиот Ринго сака музика, а особено хитовите на Јелена.

Видео на денот