Ен Хатавеј доби своја ѕвезда на Булеварот на славните

Американската актерка Ен Хатавеј доби своја ѕвезда на познатиот „Булевар на славните“ во Лос Анџелес.

„Навистина сум многу трогната“, изјави на вчерашното случување Ен Хатавеј (36), добитничката на Оскар 2013 година за споредна женска улога во филмот „Les Miserables“.

Таа им се заблагодари на присутните обожаватели кои и посветиле дел од своето време како и на луѓето кои „веќе со децении се во нејзиниот живот“.

На настанот, со Хатавеј биле нејзините родители, сопругот и актерката Ребел Вилсон, со која заедно глуми во најновиот филм „The Hustle“, кој премиерно ќе биде прикажан денеска во САД.

Ѕвездата на Ен Хатавеј се наоѓа пред влезот на Кинескиот театар, многу посетена холивудска локација.

Прочитајте и...  Интервју со Сања Арсовска, претседателка на СКРМ: Ако нешто не ми одговара, веднаш реагирам и барам солуција

Поврзани вести

Ќерката на Трамп беснее на плажа во Мајами, Американците се бесни на неа: „Стави маска на лицето!“

Слободен Печат

Пуштена за сообраќај делницата Штип-Крупиште

Слободен печат

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Остави Коментар