7 C
Скопје

Tag : хатавеј

Вести Економија

Бафет заработил рекордни 122 милијарди долари во готовина

Слободен печат
Компанијата „Беркшир Хатавеј” на американскиот богаташ, инвеститор и филантроп Ворен Бафет до крајот на минатиот месец заработила рекордни 122 милијарди долари во готовина. Тоа го...
Еспресо Шоу биз

Ен Хатавеј доби своја ѕвезда на Булеварот на славните

Слободен печат
Американската актерка Ен Хатавеј доби своја ѕвезда на познатиот „Булевар на славните“ во Лос Анџелес. „Навистина сум многу трогната“, изјави на вчерашното случување Ен Хатавеј...
Вести Економија

Најголемите инвестиции на „Berkshire Hathaway“

Слободен печат
Акциите на „Berkshire Hathaway“ поевтинија за време на вчерашната сесија, откако за време на Генералното собрание на акционерите на компанијата, Ворен Бафет изјави дека акциите...