Tag : ен

Еспресо Шоу биз

Легендарниот Кирк Даглас го прослави 103-от роденден (ФОТО)

Слободен печат
Роден како Исур Денијелович Демски, тој е син на неписмени руски мигранти, а ги има одиграно некои од најпознатите улоги во филмската историја, од Спартак...
Еспресо Шоу биз

Ен Хатавеј доби своја ѕвезда на Булеварот на славните

Слободен печат
Американската актерка Ен Хатавеј доби своја ѕвезда на познатиот „Булевар на славните“ во Лос Анџелес. „Навистина сум многу трогната“, изјави на вчерашното случување Ен Хатавеј...
MacedonianAlbanian