Емилија Трајковска ја заменува Стаменковска во Собранието - Слободен печат

Емилија Трајковска ја заменува Стаменковска во Собранието

Пратениците мандатот и го верификуваа со 82 гласови за и ниту еден против и воздржан.

На еден месец до распуштање на собранието и на три месеци пред предвремените парламентарни избори, Емилија Трајковска од ВМРО-ДПМНЕ стана новиот пратеник.

Таа доаѓа на местото на Невенка Стаменковска која во Пржинската влада е избрана за заменик министерка во Министерството за информатичко општество и администрација. Пратениците мандатот и го верификуваа со 82 гласови за и ниту еден против и воздржан.

Прочитајте и...  Курсна листа: Еврото денеска со вредност од 61.64 денари

Прочитај повеќе

По повеќе од две години конечно е подготвен планот на Трамп за израелско-палестински мировен процес

Слободен печат

Каталонскиот регионален Парламент му го одзеде пратеничкото место на Квим Тора

Слободен печат

Земјотрес го потресе Иран

Слободен печат

Жртва на „Јавна Соба“: Државата да ги казни тие што ми го нарушија угледот!

Мирослава Бурнс

Њујорк ja потврди позицијата на водечки глобален финансиски центар

Слободен печат

Албанската опозиција бара измени на територијалната поделба на земјата

Слободен печат

Остави Коментар

five + thirteen =

Прочитај повеќе

Стапуваат на сила препораките и мерките за загадување во Скопје и Тетово

Слободен печат

Деспотовски: Направивме целосен пресврт во економската политика со фокус на домашните компании

Слободен печат

Судскиот совет разреши судија

МИА Агенција

Расте бројот на работници на „црно“ увезени од странство

Георгиевски: Да се изгласаат предлог-законските измени за забрана на увоз на отпад што би се користел како енергенс

Слободен печат

Богдановиќ: Ќе се залагам за проширување на надлежностите поврзани со заштита на животната средина на локално ниво