Емилија Трајковска ја заменува Стаменковска во Собранието

Пратениците мандатот и го верификуваа со 82 гласови за и ниту еден против и воздржан.

На еден месец до распуштање на собранието и на три месеци пред предвремените парламентарни избори, Емилија Трајковска од ВМРО-ДПМНЕ стана новиот пратеник.

Таа доаѓа на местото на Невенка Стаменковска која во Пржинската влада е избрана за заменик министерка во Министерството за информатичко општество и администрација. Пратениците мандатот и го верификуваа со 82 гласови за и ниту еден против и воздржан.

Прочитајте и...  Уапсен службеник на њујоршката полиција- шпионирал во корист на Кина (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Теута Арифи одликувана со „Орден на Ѕвездата на Италија”

Маријана Митровска

Екс министерот за финансии Тевдовски заминал во Вашингтон да работи во ММФ

Слободен печат

Сноуден негира: Не се согласив да и дадам пет милиони долари на американската влада

Слободен печат

Болсонаро: Домородците се виновни за пожарите во Амазонија, а медиумите за ширење паника за пандемијата

Слободен печат

Фејсбук предупреди на можно повлекување од Европа

Слободен печат

Проценка на ЦИА: Путин ќе ги насочи операциите кон оцрнување на Бајден

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Централен регистар: „Не постојат компании регистрирани по етничка основа“

Љубиша Николовски

Состојбата со коронавирусот се влошува, можно воведување на нови рестрикции

Родителите на децата до шест години и хронично болните од денеска се враќаат на работа

Слободен печат

Берлин не се согласува со нови услови и критериуми за Скопје, ЕУ со помош од 120 милиони евра

Слободен печат

Во Собранието продолжува седницата за избор на заменици министри

Слободен печат

Времето денеска променливо облачно, попладне дожд и грмежи

Слободен печат