Елтон Џон: Мајка ми беше социопат и насилно чудовиште (ФОТО)

Биографијата на Елтон Џон предизвика бурни реакции кај фановите, а се уште не е ни службено пуштена во продажба. Објавени се само некои детали од книгите, а во нив може да се прочита и како Елтон се борел со зависност која кај него ја предизвикала неговата мајка или како што тој вели, насилното чудовиште.

Во телевизиската емисија „CBS Sunday Morning” пејачот се осврна и на односот со мајка му која почина пред две години. Познато е како со неа не бил во најдобри односи, а сега откри и зошто.

– Никогаш не го сакаше мојот сопруг Давид и не можеше да не прифати. За среќа, никогаш не ги запозна моите деца бидејќи ќе ги критикуваше како и сите други. Не можеше да пронајде ништо убаво во работите. Таа беше тотален социопат, кажа отворено Елтон.

Исто така, Елтон признава дека токсичниот однос со мајка му го уништил уште во детството толку многу, што воопшто не бил сигурен дали би можел како таков, некогаш да изгради сопствено семејство.

View this post on Instagram

Holiday heaven 😇😇 @davidfurnish

A post shared by Elton John (@eltonjohn) on

Но се чини дека ги победил своите демони и со својот партнер Давид Фурниш доби два сина, со помош на сурогат мајка. Тие се венчаа во 2014 година, веднаш откако хомосексуалниот брак стана легален во Велика Британија.

Прочитајте и...  Мајката на фудбалерот Нејмар се смири со 30 години помладиот љубовник! (ФОТО)

Прочитај повеќе

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат

Водителката на временска прогноза со интересна маска за заштита, но сите гледаат во бујното деколте! (ФОТО)

Слободен печат