Елена Петреска роденденот на својата ќерка Софија (3) го прослави на плажа (ФОТО)

Познатата пејачка Елена Петреска конечно најде време за својот летен одмор. Таа заедно со синчето Михаел, ќеркичката Софија и сопругот Андреј уживаат на плажите во Грција, поточно во преубавото Геракини.

Воедно покрај одморот, Елена и го прослави роденденот на малечката Софија која наполни три години.

 

View this post on Instagram

 

Sreken rodenden ljubov mamina, ti posakuvam da si najsrekna, te sakam najmnogu!!! 💜💜💜🍭🍭🍭

A post shared by Elena Petreska (@elena__petreska) on

Со торта, балони и свеќички, малечката Софија очигледно имаше најубав роденден на плажа.

 

View this post on Instagram

 

💜💜💜 #beautifullbeachday #birthdaybythesea #myprincesisthree #myworld #momandchild

A post shared by Elena Petreska (@elena__petreska) on

– Ова е прв роденден на Софија што го прославуваме на плажа. Беше прекрасно, Софија и Михаел беа пресреќни. Имавме и непоканети гости, односно туристи од Шведска кои беа веднаш до нас на плажата и ја искористија приликата да и го честитаат роденден на Софија – накусо ни изјави Петреска.

Прочитајте и...  Од среда до 29 јули 2020 година влез во Грција преку Промахонас само со негативен тест за Ковид-19

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат