ЕКСКЛУЗИВНО ИНТЕРВЈУ со фронтменот на Ван Гог, Звонимир Ѓукиќ – Ѓуле

Рок бендот Ван Гог, денеска, во соработка со „Слободен печат“ и „Баги Комуникации“ ја промовираше книгата насловена по последниот албум, „Море без обала“. За таа цел, членовите на Ван Гог ја посетија редакцијата на веб изданието на „Слободен печат“. На наше огромно задоволство, имавме можност да поразговараме со фронтменот на групата,  Звонимир Ѓукиќ – Ѓуле.

Целото интервју погледнете го во видеото:

Прочитајте и...  СКАНДАЛ: „Пошта“ со 10 милиони евра загуба, а седум директори добиле годишен бонус по 5.700 евра!

Прочитај повеќе

Граѓаните задоволни од укинувањето на полицискиот час, угостителските објекти почнаа со работа (ФОТО+ВИДЕО)

Михаило Донев

Бремените се ослободени од работа и затоа не им треба боледување

Кандидатските листи стокмени, се чека датумот за избори

Платежните картички со пари од државата ќе се достават најдоцна до 3 јули

Д-р Дохчев: Кај еден од двајцата пациенти е отфрлен пресадениот бубрег (ВИДЕО)

Бојана Нојиќ

СКАНДАЛ: „Пошта“ со 10 милиони евра загуба, а седум директори добиле годишен бонус по 5.700 евра!

Весна Дамчевска

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Слободата ја добивме, да внимаваме да не ни се удри од глава!

Михаило Донев

Исклучена од светот: Шведска ќе плати висока цена заради стратегијата за борба против коронавирусот

Слободен печат

Заев и Мицкоски тајно договараат датум за избори

Соња Христовска Угриновска

Зибери: Има заразени во речиси сите скопски општини, сите се поврзани со некој претходно дијагностициран

Слободен печат

Њујорк тајмс: Поранешен министер од владата на Груевски вмешан во мултимилионска злоупотреба на набавка на маски

Слободен печат

Лекарите незадоволни од укинувањето на рестрикциите: Враќањето во нормала преку ноќ, ќе донесе нови заболени и нови жртви

Мими Шушлеска Петкова