ДРАМА ВО ЛУНА ПАРК ВО ХРВАТСКА: Деца биле заробени на рингишпил, помош стигнала од друг град (ВИДЕО) – Слободен печат
ВестиВи ПрепорачувамеРегион

ДРАМА ВО ЛУНА ПАРК ВО ХРВАТСКА: Деца биле заробени на рингишпил, помош стигнала од друг град (ВИДЕО)

Припадници на противпожарната бригада на Биоград на Море пристигнале брзо, но не можеле да направат ништо бидејќи противпожарните скали им биле на поправка во Германија.

Вчера околу 19 часот дошло до дефект на голем рингишил во Биоград на Море, поради што повеќе луѓе, од кои повеќето деца, останале заробени на височина од 30 метри, пишуваат хрватски медиуми.

Припадници на противпожарната бригада на Биоград на Море пристигнале брзо, но не можеле да направат ништо бидејќи противпожарните скали им биле на поправка во Германија.

Побарале помош од колегите од Задар. Скалите стигнале, па акцијата за спасување почнала во 20 часот. Последните луѓе од рингишпилот биле симнати во 20.30 часот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close