Димитров изрази сочувство за настраданите во невремето на Халкидики

Министерот за надворешни работи на Северна Македонија, Никола Димитров, изрази сочувство за настраданите од невремето на Халкидики, во кое животот го загубија седум лица, а повеќе од 100 се повредени.

Во сочувството објавено на Твитер, Димитров вели дека е вџашен од ужасното невреме во областа Халкидики во Грција што резултираше со губење на животи, повредени и значителна материјална штета.

– Изразувам најдлабоко сочувство до семејствата и најблиските. Ние сме подготвени да помогнеме за се што е потребно, наведува шефот на дипломатијата.

Прочитајте и...  Вкупно 22 лица во Скопје обвинети за непочитување на здравствените прописи

Прочитај повеќе

Лукаревска и Костовски кои станаа пратеници не се веќе директори на УЈП и на Службен весник

МИА Агенција

Помпео од Прага ја почна посетата на централноевропските држави

Слободен печат

Град Скопје: Во тек е пријавување за субвенции за чистење на оџаци

МИА Агенција

Изборот на Заев: 1+3 или 3+1

Љубиша Николовски

Родителите бараат онлајн настава, МОН и Комисијата за заразни болести ќе одлучуваат утре

Михаило Донев

Омбудсман: При изборот на модалитетот на наставата да се имаат предвид и проблемите на учениците со попреченост

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Вкупно 22 лица во Скопје обвинети за непочитување на здравствените прописи

МИА Агенција

Викендов прво летно „Драјв ин” кино во Охрид

МИА Агенција

Родители преку онлајн петиција бараат далечинска настава

МИА Агенција

Градинките во Гевгелија половично ќе бидат пополнети со деца

МИА Агенција

Повеќето кафулиња и ресторани во Грција со ограничено работно време

Слободен печат

Од утре претежно сончево со дожд и грмежи попладне

МИА Агенција