Tag : Сочувство

Вести Македонија Слајдер

Спасовски: Длабоко сочувство до семејството, градоначалникот и граѓаните на Шуто Оризари за големата трагедија

Михаило Донев
Техничкиот премиер Оливер Спасовски, на својот Фејсбук профил го изрази своето сочувство до сите погодени со трагедијата која се случи денеска во Шуто Оризари, кога...
Вести Свет

САД изразија сочувство до семејствата на загинатите во падот на украинскиот авион

Слободен печат
САД изразуваат длабоко сочувство до семејствата и пријателите на 176-те загинати, патници и членови на екипажот на патничкиот авион на „Meѓународни авиолинии на Украина” лет...
Вести Македонија

Градоначалничката Теута Арифи во Албанија изрази сочувство за жртвите од земјотресот

Слободен печат
Службата за односи со јавнос од општина Тетово информира дека градоначалничка Теута Арифи е во посета на Тирана за да им изрази сочувство на тамошните...
Вести Македонија

Ахмети: На овој ден изразуваме солидарност со семејствата на настраданите во земјотресот

Слободен печат
Со положување цвеќе пред споменикот Скендербег денеска беше одбележан Денот на албанското знаме, и воедно им беше одададена почит на загинатите од земјотресот во Албанија....
Вести Свет

Папа Франциск: Се молам за жртвите во Албанија

Слободен печат
После силниот земјотрес со жртви и повредени во Албанија пораки за солидаризација пристигнуваат од сите страни. Папата Франциск изјави дека сака да ги поздрави жителите...
Вести Македонија

Мицкоски изрази сочувство за загубените човечки животи во земјотресот

Слободен печат
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари телефонски разговор со претседателот на Република Албанија, Илир Мета. Мицкоски изрази најдлабоко сочувство за загубените човечки животи по...
Вести Македонија

Пендаровски изрази сочувство за жртвите во земјотресот во Албанија

Слободен печат
Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска оствари телефонски разговор со претседателот на Република Албанија, Илир Мета, во кој изрази длабоко сочувство за жртвите...
Вести Македонија

До Албанија испратена телеграма со сочувство од Талат Џафери

Слободен печат
Во телеграмата испратена од претседателот на македонското Собрание, Талат Џафери е изразено сочувство до претставниците на институциите на Република Албанија и со граѓаните на Република...
Спорт Фудбал

Фудбалскиот свет сочувствува со Луис Енрике

Слободен печат
Семејството на Луис Енрике, вчера доживеа вистинска трагедија откако деветгодишната ќерка Хана почина од рак на коските. „Нашата ќерка не напушти по петмесечната борба со...
Вести Македонија

Димитров изрази сочувство за настраданите во невремето на Халкидики

МИА агенција
Министерот за надворешни работи на Северна Македонија, Никола Димитров, изрази сочувство за настраданите од невремето на Халкидики, во кое животот го загубија седум лица, а...