Дика не знаела дали Боки 13 правел криминал – Слободен печат
ВестиМакедонија

Дика не знаела дали Боки 13 правел криминал

Заврши исказот на Агапи Дика во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција. Таа беше испрашувана од шефицата на Обвинителството, Вилма Русковска.

– Истрагата ќе покаже, кусо изјави Дика, по завршувањето на распитот.

Дика е претседателката на Собранието на Меѓународниот сојуз на Бојан Јовановски, а покрај нејзе, на распит денеска беше викнат и бизнисменот Зоран Азманов.

– Немам одговор, рече Дика на прашањето дали знаела дека Јовановски правел криминални дејства.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Еден коментар

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close