Азманов ќе сведочи за „Рекет“ по Дика

Бизнисменот Зоран Азманов е повикан денеска да сведочи во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција за случајот „Рекет“.

Бизнисменот кој е сопственик на градежната компанија „Настел“, го обвинуваше Боки 13 дека му барал 50.000 евра за да не ја емитува „Инсајдер“, уште пред да биде започне случајот „Рекет“.

Моментално, исказ во Обвинителството дава Агапи Дика, претседател на Собранието на Меѓународниот сојуз на Боки 13.

Прочитајте и...  Британска тинејџерка пет часа протестираше на Арктикот

Прочитај повеќе

Србинка со новороденче заврши во притвор- била шеф на балканска наркобанда во Шпанија (ВИДЕО)

Слободен печат

САД ќе ја затворат амбасадата во Багдад доколку продолжат ракетните напади

Слободен печат

Азербејџан ја очекува поддршката на Србија околу Нагорно-Карабах

Слободен печат

Се појави видео од приемот на Јанкулоска во „Идризово“ (ВИДЕО)

Маријана Митровска

Во Франција коронавирусот зема замав- над 4 илјади заразени во еден ден

Маријана Митровска

Бесими: Ребалансот во тек, средствата ќе се насочат таму каде ќе дадат подобри резултати

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Словачка во среда повторно ќе воведе вонредна состојба

Слободен печат

Итна седница на Совет на безбедност на ОН за Нагорно-Карабах

Слободен печат

„Да ги стреламе или да ги отруеме со гас“, снимен заговор за убиство на мигранти

Слободен печат

Нема поддршка за Законот на ЈО, нема опозициски предлог за јавен обвинител

Слободен печат

Заев: Ние се боревме ФИРОМ да го тргнеме

Слободен печат

Поради пандемијата изгубени се 12 билиони долари од светскиот БДП