Диџеј Тиесто со солзи во очите се ожени со 29 години помладата партнерка – моделот Ана Бекерс (ФОТО)

Фото: Vogue

Светски познатиот диџеј Тиесто и моделот Аника Бекерс се запознаа во ресторантот „Catch“ во Њујорк, во 2015-та година, а четири години подоцна направија гламурозна свадба во пустината Ута.

Во склоп на своите ангажмани и брз живот, 50-годишниот диџеј и 21-годишната манекенка „избегаа“ и се венчаа во прекрасна атмосфера под отворено небо во ресортот „Аман“.

Свадбената прослава била навистина како од бајките, а на неа присуствувале најблиските пријатели и роднини на парот.

Дека навистина свадбата била емотивна за познатиот диџеј, сведочат и неговите солзи…

Погледнете како изгледаше на свадбата од соништата…

Фото: Vogue
Фото: Vogue
Фото: Vogue

 

Фото: Vogue
Фото: Vogue
Фото: Vogue
Видео на денот