Џеј Ло не е единствена: Ова се десетте најубави латино диви на сите времиња

Кога во 2014 година на Џенифер Лопез и беше доделено признанието за ЛГБТ-активизам, латино дивата прво и се заблагодари на личноста која и го врачи тоа признание. Тоа беше Рита Морено, позната глумица, танчерка и пејачка од Порторико.

Рита Морено

Profimedia

Рита Морено спаѓа во групата легендарни латино диви кои им отворија пат на славните дами кои денес ја носат истата титула.

Profimedia

Долорес дел Рио

Првата латиноамериканска актерска ѕвезда во Холивуд беше Долорес дел Рио.

Imdb
Imdb
Imdb

Прекрасната Мексиканка холивудската кариера почнала да ја гради во немите филмови, а се смета за една од најважните глумици во Златното доба на мексиканската кинематографија.

Марија Феликс

 

IMDB
María Félix
Imdb

Марија Феликс исто така се смета за една од најубавите мексикански глумици на сите времиња.

Прочитајте и...  Како да мирисате како Мадона?

Сониа Брага

Profimedia

Новиот бран на латино диви го започна Бразилката Сониа Брага, која помладите генерации ја помнат по улогата на девојката на Саманта во „Сексот и градот“. Сониа е првтата личност од бразилска националност која на доделувањето на Оскар учествувала како презентерка.

Погледнете ги и останатите:

Лупе Велез

Profimedia

Lupe Velez

Мариа Монтез

Jon Hall and Maria Montez in Cobra Woman (1944)
Imdb
Maria Montez
Imdb

Лилиа Прадо

Lilia Prado
Imdb

Кати Хурадо

Katy Jurado
Imdb

Кармен Миранда

Carmen Miranda in That Night in Rio (1941)
IMDB

Силвиа Пинал

Silvia Pinal
Imdb

Прочитај повеќе

Виц на денот: Грешка

Слободен печат

На фустанот и се оцртаа сите коски од телото – Кендал Џенер со загрижувачки изглед, сите се прашуваат дали е болна (ФОТО)

Слободен печат

Здрави и корисни – Грицкајте семки доколку не можете да спиете

Слободен печат

Секси хороскоп: Овенот не знае за предиграта, Бикот е секогаш подготвен за секс

Слободен печат

Јапонската актерка од хорор филмот „Ring“ пронајдена мртва во домот

Слободен печат

Верувал дека душите на мртви Индијанци влегле во него, бил голем заводник, требал да стане филмаџија, но судбина му била музичката сцена!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Деми Мур се уште влече трауми од „валканите нешта“ на кои ја принудувал поранешниот сопруг Ештон Кучер

Слободен печат

Неуништливата Меги, била прва фотографка на воените фронтови, прва фотографка на „Лајф“ и прв фотограф во светот примен во Советскиот Сојуз

Слободен печат

Здрави и убави – Четири состојки што го отстрануваат целулитот

Слободен печат

Холивудскиот заводник сака само една жена 19 години: Кога таа ќе ме погледне ми се затресуваат колената

Слободен печат

Ким Кардашијан е најлошата сестра на светот, објавила ретро фотографија на која само таа изгледа добро (ФОТО)

Слободен печат

Сè што треба да знаете за популарната и суперефикасна Кето диета пред да почнете да ја држите!

Слободен печат