Детали за смртта на актерката Наја Ривера: „Го спасила синот, но не и себе“

Длабочината на водата каде што е пронајдена Наја е меѓу 10 и 18 метри и таму имало многу дрвја. Нема знаци за насилна смрт ниту самоубиство. Со Наја тој ден на бродот бил и нејзиниот син Хосе.

По шестдневната потрага полицијата го пронајде телото на актерката Наја Ривера, попозната по улогата во серијата „Glee“. Во понеделникот наутро беше пронајдено тело во езерото Пиру во Јужна Калифорнија, но властите вчера не изнесуваа никакви детали.

Фото: Инстаграм

– Врз основа на местото на кое е пронајдено телото, физичките карактеристики на телото, облеката пронајдена на телото и физичката состојба, земјаќи ја во предвид и пријавата за исчезнување на личност на тој предел, потврдуваме дека телото кое го пронајдовме е Наја Ривера. Пронајдена е на североисточниот дел од езерото, во близина на површината на водата, изјави шерифот Бил Ејуб.

Прочитајте и...  Романа веќе не е во затвор, чека депортација: Нејзиниот партнер ќе ги врати парите што ги украле

Сега, сепак, ги открија и деталите за смртта. Длабочината на водата каде ја пронајдовме Наја е меѓу 10 и 18 метри и таму има многу дрва, вели полицијата.

– Нема назнаки за насилна смрт, ниту самоубиство, изјави шерифот.

Со Наја тој ден на чамецот бил и нејзиниот син Хосе (4), а полицијата има претпоставка како дошло до смртта.

Фото: Инстаграм

– Мислиме дека чамецот започнал да плови, а не бил усидрен и таа едвај собрала доволно енергија да го врати синот во чамецот, но немала доволно сила да се спаси себе, изјавија од полицијата.

Наја исчезна на 8-ми јули, а пронајдена е на 13. На истиот датум пред седум години почина и колегата на Наја од серијата „Glee“ Кори Монтеит по предозирање во хотелската соба.

Прочитајте и...  Како можете да се заштитите од коронавирусот на плажа?

Прочитај повеќе

Дали коронавирусот предизвикува стерилитет и дали мажите се позагрозени од жените?

Слободен печат

Бекамови ги разлутија соседите: Ги молат да престанат со преправање на имотот

Слободен печат

Хороскоп за 4 август: На Овните една порака ќе им го разубави денот, Рибите ќе добијат важна понуда

Слободен печат

Виц на денот – Црногорски вирус

Слободен печат

Мајка Далтон: Украинка (51) ископала тунел за да го извади синот од затвор, но и таа завршила зад решетки! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Ова е тајната на нејзината убавина: Манекенката Катарина Ивановска без проблем сподели ваква фотка! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Славната Тони Брекстон (52) младоликиот изглед го должи на вибратор: Детално објасни како го користи! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Кристијано Роналдо однапред, Георгина Родригез одзади: Погледнете какви фотки објави популарниот пар! (ФОТО)

Васко Спасоски

Пет жешки пози на Луна Џогани покрај базен: Нејзиното момче вели дека е на апарати! (ФОТО)

Васко Спасоски

Гоца Тржан едвај врзува крај со крај поради пандемијата: Народов е среќен за тоа што естрадата нема од што да живее!

Васко Спасоски

Антониа Гиговска со контра-став од нејзиниот колега Панчо: Го сакам моето тело и сега и кога ќе ослабам! (ФОТО)

Слободен печат

Семејни проблеми: Раста го отпушти менаџерот Марко, братот на Ана Николиќ!

Васко Спасоски