25 C
Скопје

Депај не се откажува од трансфер во Барселона

Мемфис Депај откри дека поради „одредени правила“ не можеше да се пресели во каталонскиот гигант од редовите на Лион.

Иако се пишуваше дека уште во септември ги договори личните услови со Барселона, холандскиот интернационалец остана во францускиот клуб.

– Бев блиску. Не би влегувал во детали, но одредени правила го спречија мојот трансфер. Верувам дека сè се случува со причина.

Сега повторно во целост сум посветен на Лион. Ќе видиме како ќе се развиваат нештата. Доколку играм добро како до сега, можеби и натаму ќе постои интересот од Барсарече Депај.

И претседателот на Лион, Жан-Мишел Ола беше подготвен да го продаде Депај на тимот од „Камп Ноу“.

Поврзани вести

Марковски уште три, Хорват уште две години во тимот на Металург

Слободен печат

Пуштени во продажба влезниците за ЕП 2022, навивајте за ракометарите за само 14 евра

Слободен печат

Реал подготви 80 милиони евра за Милинковиќ-Савиќ

Слободен печат

Најстарата жена на светот се откажа од носење на олимпискиот оган

Слободен печат

Реал ќе извиси, Левандовски гледа кон Премиер лигата

Слободен печат

Пеп Гвардиола кариерата ќе ја заврши во Барселона

Слободен печат

Остави Коментар