10.8 C
Скопје

Ола: Имаме договор со нив, Депај сака да игра за Барса!

Каталонскиот гигант во самата завршница од преодниот рок се обиде да ангажира засилувања за новата сезона, една од желбите беше Мемфис Депај, но неуспешно.

Особено тренерот на Барселона, Роналд Куман побара до управата на клубот да го обезбеди потписот на напаѓачот на Лион, на крајот немаше реализација на трансфер.

Но, како што информира претседателот на францускиот клуб, Жан-Мишел Ола, Депај во јануари ќе се пресели во редовите на Барса.

Познати се трансферите кои не се реализираа во последните моменти од преодниот рок, очекувано најлошо помина Барселона

– Мемфис е разочаран, но не поради нас, туку поради Барселона. Бартомеу ми рече дека не знае што сè може да се случи. Мемфис беше подготвен на многу „жртвувања“ само за да оди во тој клуб и ќе направи сè за во јануари да се пресели во Барселона. Помага и тоа што имаме договор со нив – се зборовите на Ола.

Депај (26), холандскиот напаѓач од 2017 година ги брани боите на Лион, со до сега запишани 108 натпревари и 47 голови. Претходно во кариерата беше дел уште од ПСВ Ајндховен и Манчестер јунајтед.

Поврзани вести

Кои се најпознатите прекари на фудбалерите: Трактор, психо, пирана, пират….

Слободен печат

Челси му се реваншира на Лестер за поразот во ФА Купот и го остави да виси за ЛШ

Слободен печат

Црвена звезда на чекор до титулата во АБА лигата, неверојатен натпревар во Белград

Слободен печат

Официјално: Бензема по шест години повторно во француската репрезентација

Слободен печат

ЕСПН ќе снима документарец за најомилениот кошаркар во НБА, „џинот“ Бобан Марјановиќ

Слободен печат

ВИДЕО: Голчиштето на Кавани недоволно за победа на Јунајтед, нов триумф за Алиоски и Лидс

Слободен печат

Остави Коментар