13 C
Скопје

Tag : жан-мишел ола

Спорт Фудбал

Депај не се откажува од трансфер во Барселона

Слободен печат
Мемфис Депај откри дека поради „одредени правила“ не можеше да се пресели во каталонскиот гигант од редовите на Лион. Иако се пишуваше дека уште во...
Спорт Фудбал

Ола: Имаме договор со нив, Депај сака да игра за Барса!

Слободен печат
Каталонскиот гигант во самата завршница од преодниот рок се обиде да ангажира засилувања за новата сезона, една од желбите беше Мемфис Депај, но неуспешно. Особено...
Спорт Фудбал

Претседателот на Лион лут како рис: Се чувствувам како идиот

Слободен печат
Претседателот на Олимпик Лион, Жан-Мишел Ола сè уште не може да се помири со одлуката на француската фудбалска федерација да ја прекине Лига 1 поради...
Спорт Фудбал

ЛШ, потврден датумот: Дали Лион може да го елиминира Јувентус? (ВИДЕО)

Слободен печат
Претседателот на францускиот клуб Лион, Жан-Мишел Ола ја потврди информацијата дека неговата екипа кон почетокот на август ќе го игра реванш натпреварот од осминафиналето во...