Денеска пресуда за „Титаник 3″

Според обвинението поведено од поранешното Специјално јавно обвинителство, обвинетите се товарат за изборни нерегуларности во Чаир на локалните избори одржани во 2013 година.

Обвинетите во предметот „Титаник 3″, Ејуп Аљими и Исмет Гури, денеска во Кривичниот сид Скопје треба да ја слушнат пресудата која ќе ја изрече судијката Марија Клетничка.

Според обвинението поведено од поранешното Специјално јавно обвинителство, обвинетите се товарат за изборни нерегуларности во Чаир на локалните избори одржани во 2013 година.

Судската постапка за „Титаник 3″ досега двапати беше вратена од почеток. Откога судијката Оља Ристова во март минатата година се иззема од овој предмет, за нов претседател на Судечкиот совет беше избрана судијката Марија Клетничка. Застапници на обвинението се обвинителите Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски.

Прочитајте и...  Кумот на Груевски спроведен во „Шутка“ (ГАЛЕРИЈА)

Поврзани вести

Три лица се тепале пред хотел во Центар

Слободен печат

Пензионерите излегоа на протест и контрапротест против Лукашенко (ФОТО+ВИДЕО)

СЗО со порака до властите: Ставајте ги контактите во изолација (ВИДЕО)

Слободен печат

Трамп: Фаучи е катастрофа, луѓето се уморни да го слушаат него и сите тие идиоти

Слободен печат

Д-р Пановски: Со маска на лице, пак би размислил дали ќе влезам во автобус

Слободен печат

Зибери: Оваа битка не можат да ја водат само здравствените работници, неопходна е помош од граѓаните

Слободен печат

Остави Коментар