-3.7 C
Скопје

Tag : Титаник 3

Слајдер Хроника

Денеска пресуда за „Титаник 3″

Обвинетите во предметот „Титаник 3″, Ејуп Аљими и Исмет Гури, денеска во Кривичниот сид Скопје треба да ја слушнат пресудата која ќе ја изрече судијката...
Вести Македонија Слајдер

Коронавирусот го одложи процесот за „Титаник 3“

Горан Наумовски
Судењето за случајот „Титаник 3“ е одложено за 25 март согласно препораките на Владата за справување со коронавирусот изјави денеска судијката Марија Клетничка, која извести...
Вести Македонија

Преку видео-конференциска врска во Кривичен ќе сведочи Ресмије Аземи за „Титаник 3″

Слободен печат
Кривичниот суд во Скопје ги усогласил термините со Судот во Германија, преку кој треба да се реализира видео – конференциската врска со сведокот Ресмије Аземи,...
Вести Македонија

Сведокот од Германија не се појави на судењето „Титаник 3“

Слободен печат
Отсуството на сведокот Ресмије Аземи од Германија повторно го одложи рочиштето за предметот „Титаник 3″ за 19 февруари. Сведокот на 20 декември минатата година преку...
Вести Македонија

Ново рочиште за „Титаник 3″

Слободен печат
По речиси два месеци од последното рочиште за „Титаник 3″, денеска во Кривичниот суд Скопје ќе продолжи судењето за изборните нерегуларности во Чаир, на локалните...
Вести Македонија

Судењето за „Титаник 3″ одложено за 29 јануари

Слободен печат
Судењето за уништување изборен материјал на локалните избори во 2013 година „Титаник 3″ се одложи за 29 јануари 2020 година. За денешното рочиште не беше...
Вести Македонија

Во Кривичен нови рочишта за „Титаник“, „Титаник 3“ и „Маџар телеком“

Слободен печат
Во Кривичниот суд денеска треба да продолжат судењата за случаите „Титаник”, „Титаник 3″ и „Маџар телеком”. Судењето за изборни нерегуларности „Титаник” се наоѓа во доказна...
Хроника

Алими: Злоупотребен сум од СЈО

Обвинетиот Ејуп Алими се повлече и денеска не даде исказ пред судот за случајот „Титаник 3“. Во консултација со адвокатот, координаторот на пратеничката група на...
Вести Македонија

Судењето за „Титаник 3″ продолжува на 18 ноември

МИА Агенција
Судењето за уништување изборен материјал на локалните избори во 2013 година „Титаник 3″ продолжува на 18 ноември, откако на денешното рочиште исказ даваше обвинетиот Исмет...
Хроника

Пратеничките обврски на Ејуп Алими го одложија „Титаник 3″

Слободен печат
Поради службено отсуство на обвинетиот Ејуп Алими, рочиштето за предметот „Титаник 3″ е одложено за 13 септември. Претседателката на судечкиот совет Марија Клетничка информираше дека...