Да се јавиш да пријават дефекти нашите да нема струја: Нови три „бомби“ од разговори меѓу Јанушев и Јанакиески

Три  нови „бомби“ се објавени на Јутјуб каналот „Обнова на режимот“ каде повторно се објавија  разговори меѓу носителот на пратеничката листа во изборната единица три, Игор Јанушев и ексминистерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески.

Во првиот разговор, се зборува за исклучување на лифтови во згради, метода која се користеше на денот на гласањето на локалните избори во 2013 година. „Со Милош се слушам неколку пати“, му вели Јанушев на Јанакиески, кој го препрашува: „Со кој?“, а Јанушев повторно одговара: „Со Милош“, а Јанакиески враќа: „Добро“. Јанушев објаснува: „Вика не знам што да правам со лифтовите“, на што Јанакиески враќа: Нека ги е*ат брат“, а Јанушев дообјаснува: „Вика, нашите ми е страв дека нема да можам да ги изнесам без лифт.

Прочитајте и...  Автолитии од Бијело Поље до Бар: Колони автомобили на протест ширум Црна Гора

Линк до првиот разговор.

На вториот објавен материјал се слушаат Јанушев и Јанакиески како се договараат да се пријават дефекти со струја во точно одреден термин, на точно одредени адреси.  „Утре меѓу 6 и 7 да се јават во ЕВН“, а Јанушев одговара: „Добро“, по што Јанакиески додава: „Да пријават дефект, сега ќе ти го пуштам бројот“.

Линк до вториот разговор.

Во третиот разговор, Јанушев запрашан што му е заклучокот од изборите, констатира „Дека не нè сакаат и Владо не го сакаат“.

Линк до третиот разговор.

 

Прочитај повеќе

Во Унгарија 43 нови случаи на коронавирус, нема починати

Слободен печат

Бразил: Над 3 милиони заразени од коронавирус и повеќе од 100.000 починати

Слободен печат

Тензии во Белорусија: Лукашенко ја напушти земјата и покрај победата, војската излегува на улиците (ВИДЕО)

Слободен печат

Ковид-19 ги одложи иселеничките средби во Делчевско

МИА Агенција

Автолитии од Бијело Поље до Бар: Колони автомобили на протест ширум Црна Гора

Слободен печат

Бил Гејтс со нова прогноза: Пандемијата за богатите ќе заврши до крајот на 2020 година, за останатите ќе потрае уште цела година

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Две семејства се тепаа пред Градска болница, интервенираше и полицијата (ВИДЕО)

Слободен печат

Директорката Сотирова Бухова во самоизолација поради контакт со заболен член од семејството

Слободен печат

Затворени гласачките места во Белорусија: Прелиминарните резултати ја покажуваат доминацијата на Лукашенко

Слободен печат

Повеќе од 5 милиони заразени од коронавирус во САД

Слободен печат

Кириакидес: Вакцината за коронавирус би можела да биде достапна до крајот на годината

Слободен печат

Во Бејрут втор ден насилни протести, пожар пред парламентот, демонстрантите се судрија со полицијата (ВИДЕО)

Слободен печат