1 C
Скопје

Да се јавиш да пријават дефекти нашите да нема струја: Нови три „бомби“ од разговори меѓу Јанушев и Јанакиески

Три  нови „бомби“ се објавени на Јутјуб каналот „Обнова на режимот“ каде повторно се објавија  разговори меѓу носителот на пратеничката листа во изборната единица три, Игор Јанушев и ексминистерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески.

Во првиот разговор, се зборува за исклучување на лифтови во згради, метода која се користеше на денот на гласањето на локалните избори во 2013 година. „Со Милош се слушам неколку пати“, му вели Јанушев на Јанакиески, кој го препрашува: „Со кој?“, а Јанушев повторно одговара: „Со Милош“, а Јанакиески враќа: „Добро“. Јанушев објаснува: „Вика не знам што да правам со лифтовите“, на што Јанакиески враќа: Нека ги е*ат брат“, а Јанушев дообјаснува: „Вика, нашите ми е страв дека нема да можам да ги изнесам без лифт.

Прочитајте и...  Откажани традиционалните манифестации за Водици во Охрид: Без литии, богослужби на отворено и масовно скокање по крстот

Линк до првиот разговор.

На вториот објавен материјал се слушаат Јанушев и Јанакиески како се договараат да се пријават дефекти со струја во точно одреден термин, на точно одредени адреси.  „Утре меѓу 6 и 7 да се јават во ЕВН“, а Јанушев одговара: „Добро“, по што Јанакиески додава: „Да пријават дефект, сега ќе ти го пуштам бројот“.

Линк до вториот разговор.

Во третиот разговор, Јанушев запрашан што му е заклучокот од изборите, констатира „Дека не нè сакаат и Владо не го сакаат“.

Линк до третиот разговор.

 

Поврзани вести

Еден продавал, двајца купувале кокаин во Гостивар, сите приведени

Слободен печат

Армин Лашет е наследник на Меркел во ЦДУ

Слободен печат

Затворен објект во Куманово заради непочитување на работното време

Слободен печат

Маричиќ: Коруптивното однесување е најчесто организирано

Слободен печат

Рускоска: Судски курир не доставил 1.500 платни налози, потребно е пошироко прочистување на судството

Слободен печат

Во Скопје казнети 219 возачи, 18 возеле без дозвола

Слободен печат

Остави Коментар