Да му завиди и Мурињо: Хаџиевски со неверојатен пресврт за ГИНИС!

Македонска „магија“ се случи на второлигашки фудбалски натпревар во Обединетите Арапски Емирати, но многу значајна за влез во елитата…

Иако неговиот клуб имаше негатива од 1:3 во 89. минута, непосредно пред паузата, се случи неверојатен пресврт за седум минути.

Во рамките од втората фудбалска лига во ОАЕ, составот на Емирејтс Клуб со 4:3 на домашен терен го совлада Ал Араби.

принтскрин/фејсбук

Тоа беше вкупно деветта победа сезонава (2019/20) и Емирејтс Клуб е на добар пат да обезбеди настап во елитата.

На својот фејсбук профил се огласи и нашиот поранешен селектор после неверојатната победа:

– Денес од 1:3 во 89 минута до 4:3 за седум минути, невиден натпревар – напиша Хаџиевски на Фејсбук.

Прочитајте и...  Леви уште еднаш покажа дека е мајстор за преговори, овој пат го надмудри Реал Мадрид

Прочитај повеќе

Бејл се врати во Тотенхем (ВИДЕО)

Слободен печат

Денеска во Ѓорче ечеше „Мртов шиптар, добар шиптар“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Словенецот Погачар сензационален победник на Тур де Франс

Слободен печат

Левски му се реваншира на МЗТ Скопје за вчерашниот пораз

Слободен печат

Ново гол шоу на Лидс, први минути во Премиер лигата за Алиоски

Слободен печат

Вардар поразен од „лавовите“ во градското дерби

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Мајсторе што направи, Хрват го постигна автоголот на деценијата (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ освои гем, судијата го „додели“ на Федерер (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ се изнамачи со 97. тенисер на светот но обезбеди полуфинале во Рим

Слободен печат

Мото ГП: Поништен најбрзиот круг на Бањаја, пол позицијата за Вињалес

Слободен печат

Навивачите воодушевени: Ливерпул експресно ја заврши работата, Жота нов играч на „црвените“

Слободен печат

Тајсон е во топ форма, за малку ќе му ја „откинеше“ главата на тренерот (ВИДЕО)

Слободен печат