Црвена Звезда потврди големо засилување: Го врати Никола Калиниќ

Фото: EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

Кошаркарскиот тим на Црвена Звезда објави дека Никола Калиниќ е нов кошаркар на црно-белите.

По две години во редовите на Барселона, Калиниќ одлучи да се врати во белградскиот гигант.

Се очекува во наредната сезона да биде големо засилување за тимот на Звезда. Во изминатата сезона во Евролигата имаше просек од 7.3 поени, 3.8 скокови и 2.4 асистенции по натпревар.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 100 ДЕНАРИ

Видео на денот