Спорт - Page 285 of 643 - Слободен печат

Category : Спорт

Спорт Фудбал

Ливерпул ги дозна противниците на Светското клупско првенство

Слободен печат
Светската фудбалска организација ФИФА денеска ја објави ждрепката за Светското клупско првенство на кое главен фаворит за трофејот е европскиот шампион Ливерпул. „Црвените“ настапите ќе...
Спорт Фудбал

Ставрев ќе ја дели правдата помеѓу Динамо Киев и Малме

Слободен печат
Ставрев ја доби честа на отворањето на сезоната во Евро куповите да ја дели правдата на еден од најинтересните дуели во Лигата на Европа помеѓу...
Спорт Фудбал

„Калчо Меркато“: Јувентус ќе купува од Реал Мадрид!?

Слободен печат
Италијанскиот фудбалски шампион Јувентус е заинтересиран за играчот од средниот ред на Реал Мадрид, Иско, објави „Калчо Меркато”. Клубот од Торино ја разгледува можноста за...
Кошарка Спорт

Славен кошаркар поради „мис“ ги остави жената и синот! (ФОТО)

Слободен печат
Кога првпат се сретнаа, пред повеќе од две децении, Дино Раѓа веќе беше познат кошаркар, а младата Викторија Ѓонлиќ како „Мис Далмација“ и пејачка во...
Ракомет Спорт

ЛШ: Во продажба билетите за дуелот Вардар-Порто

Слободен печат
Од денеска во продажба се пуштени поединечните билети за следните два домшни натпревари на Вардар, во ЕХФ Лигата на шампионите со Порто и во СЕХА...
Кошарка Спорт

По „неуспехот“ на Србија, Богдановиќ го цитираше Џордан! (ФОТО)

Слободен печат
– Можеби јас сум виновен. Ова е само почеток…Нема изговори – напиша Богдановиќ на Твитер. Тие се фактички се воведните зборови од една реклама на...
Спорт Фудбал

СКАНДАЛ: „Лукаку и 10 банани“, за Италијанците ништо чудно? (ВИДЕО)

Слободен печат
Расизмот е сеуште огромен проблем на Апенините и Италијанците очигледно не можат да најдат решение како ова зло да исчезне не само од спортот, туку...
Спорт Фудбал

НЕВИДЕНО ИНТЕРВЈУ: Роналдо пушти солзи пред камерите! (ВИДЕО)

Слободен печат
Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо пушти солзи за време на интервјуто за британскиот телевизиски канал ИТВ. Ова се случи по презентирано видео прашање за неговиот...
Останатo Спорт

Георгиевска балкански сениорски шампион во таеквондо

Слободен печат
Голем успех на нашите учесници на Бугарија, македонскиот таеквондо клубот „Бутел“ освои четири медали, едно злато, две сребра и брозан на 21 Балкански шампионат. Анамарија...
Останатo Спорт

РЕТКО Е ВО СРБИЈА: Навивачите со Ѓоковиќ во Белград! (ФОТО)

Слободен печат
Најдобриот српски и светски тенисер Новак Ѓоковиќ е во Белград. После поразот во четвртото коло на УС Опен поради повреда на рамото замина на мал...