Спорт - Page 240 of 649 - Слободен печат

Категорија: Спорт

Спорт Фудбал

Перез подготви 170 милиони евра за новите „галактикоси“

Слободен печат
Реал Мадрид се наоѓа на првото место на табелата во Ла Лига но не прикажува игри кои се очекуваат за клуб како „кралскиот“ посебно во...
Спорт Фудбал

Одиме во Македонија на сè или ништо

Слободен печат
Фудбалската репрезентација на Словенија денеска пристигна во Скопје каде утре ја очекува натпревар против Македонија во рамките на квалификациите за пласман на ЕП 2020 година....
Кошарка Спорт

Прва радост за Димитријевиќ во Еврокупот

Слободен печат
Во рамките од второто коло во кошаркарскиот Еврокуп вечерва Хувентуд Бадалона на домашен терен со резултат 81:68 ја совлада екипата на Бреша. За разлика од...
Спорт Фудбал

„Трансфермаркт“: Вртоглаво скокна цената на Елмас! (ФОТО)

Слободен печат
Со своите многу добри игри сега и во италијанскиот вицешампион предводен од славниот тренер Карло Анчелоти уште повеќе го привлекува вниманието. Сеуште нема погодок за...
Останатo Спорт

Му „пукна“ филмот на Мареј: Зборувам со судијата, „ЗАМОЛЧИ“! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во текот на мечот од 1/16 финалето помеѓу италијанскиот и британскиот тенисер имаше и тензични моменти. Во третиот одлучувачки сет при резултат 5:5 Фоњини викна...
Останатo Спорт

Го запираат развојот на спортот, наидовме на игнорантски однос

Слободен печат
Иницијативниот одбор за уредување на односите во Македонскиот олимписки комитет, за активностите и случувањата, до спортската и пошироката спортска јавност го дава следното соопштение: –...
Спорт Фудбал

Нови проблеми, се повреди и Велкоски

Слободен печат
Напаѓачот Крсте Велкоски се здобил со повреда на еден од тренинзите на најдобрата македонска репрезентација и нема да му биде на располагање кај селекторот Игор...
Спорт Фудбал

Секуловски: Со самодоверба и тактичка дисциплина можеме да ја победиме Словенија!

Марјан Секуловски за „Слободен печат“ вели дека в четврток најдобрата македонска фудбалска репрезентација може да направи голем исчекор и уште повеќе ја израдува фудбалската и...
Ракомет Спорт

СЕХА: Еурофарм Работник немоќен во Мешков!

Слободен печат
Уште од самиот старт Белорусите направија клучна серија од 6:1 во осмата минута од средбата, а во 19 минута негативата стана уште поголема „минус девет“...
Спорт Фудбал

ДВАЈЦА НА „ТАПЕТ“: Барса ќе мора да продава, во спротивно ќе има проблеми!

Слободен печат
Според информациите кои ги пренесува „ЕСПН“, Барселона би можела да се најде во големи проблеми наредното лето. Барса мора да заработи 125 милиони евра од...