Бујар Османи денеска слави роденден, неговата желба ја кажа јавно (ФОТО)

Вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи денеска го прослави неговиот 40-ти роденден.
Самиот Османи објави статус проследен со фотографии на социјалната мрежа Фејсбук. Во фотографиите се гледа како вицепремиерот ја сече роденденската торта, a во неа на англиски пишува “Заедно кон ѕвездите”.

Османи воопшто не ја крие ниту неговата роденденска желба.

“Желбата е една и заедничка, октомври да нè израдува сите. Благодарам за честитките”, напишал Османи на Фејсбук.

Инаку, вицепремиерот Бујар Османи е татко на две дечиња, а по професија е доктор.

Фејсбук
Фејсбук
Прочитајте и...  Груби: Зошто се објавуваат „бомби“ само за Ахмети, а не и за Заев и Мицкоски?

Прочитај повеќе

Груби: Зошто се објавуваат „бомби“ само за Ахмети, а не и за Заев и Мицкоски?

Слободен печат

Поради Брегзит се повеќе странски компании отворат претставништва во Холандија

Слободен печат

Италијански авион ќе тргне по државјаните на ЕУ кои се во карантин на крузерот „Дајмонд Принцес”

Слободен печат

Боја и летоци врз солунската Митрополија, анархистичка група презеде одговорност (ВИДЕО)

Слободен печат

Хрватскиот јавен обвинител кој тврдеше дека е масон поднесе оставка

Слободен печат

Николовски: Наќе Чулев дојде во МВР и веднаш имаме акција против дрога, тоа е разликата

Слободен печат

Остави Коментар

18 + десет =

Прочитај повеќе

Шекеринска до Николовски: Имавте ли контакти со Груевски откако беше правосилна пресудата?

Слободен печат

Закрепнува лицето кое прво заболе од коронавирус во Египет

Слободен печат

Загинаа две жени откако нивното возило паднало од траект во близина на Мајами (ВИДЕО)

Слободен печат

Стејт департментот го осуди протерувањето на тројца американски новинари од Кина

Слободен печат

Род Благоевиќ му се заблагодари на Трамп за помилувањето (ВИДЕО)

Слободен печат

По осум години прв комерцијален лет меѓу Дамаск и Алепо

Слободен печат