Буфон в четврток на прегледи во Јувентус

Легендарниот голман Буфон се очекува да потпише договор на една година со Јуве, во трансфер вреден 1,5 милион евра.

Се очекува да биде резервна опција, бидејќи во прв план меѓу стативите е полскиот чувар на мрежата, Шчешњи.

Во договорот Буфон побара да има осум настапи во Серија А и два во Лигата на шампионите.

А со новите осум мечеви во италијанскиот шампионат ќе го надмине и рекордот на Паоло Малдини.

Според најавите се очекува в четврток да ги има лекарските прегледи и на тој начин го комплетира својот „камб-бек“ во Торино.

Прочитајте и...  Георгиев: Вардар е како Левски и ЦСКА

Прочитај повеќе

Неверојатна донација на Мајкл Џордан: 100 милиони долари во борбата против расизмот

Слободен печат

Реал тргна по потписот со Камавинга

Слободен печат

На секој чекор луксуз, погледнете го домот Флојд Мејведер (ВИДЕО)

Слободен печат

Српски одбојкарски репрезентативец позитивен на корона

Слободен печат

Ливерпул извиси за Вернер и социјалните мрежи збудалеа со шегите на нивна сметка

Слободен печат

Расистичките коментари на сопругата му донесоа отказ на Катаи

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Вујовиќ од Загреб си замина поради – круши и цреши

Слободен печат

Премиер лигата ќе размисли дали да ја блокира продажбата на Њукасл

Слободен печат

Барселона го загуби трпението: Последна понуда за Лаутаро

Слободен печат

Попович, Џентри, Карлајл, Дантони… нема да смеат да ги водат екипите во продолжение од сезоната

Слободен печат

Можев да бидам како Меси и Роналдо, ама не сакав

Слободен печат

Конте има супер играчи, но и најлоши резерви во Серија А

Слободен печат