Tag : Џанлуиџи Буфон

Спорт Фудбал

Буфон и Кјелини остануваат верни на „Старата дама“

Слободен печат
Џанлуиџи Буфон и Џорџо Кјелини и следната сезона ќе го носат дресот на Јувентус, потврдено е од торинскиот клуб. Легендарниот голман и искусниот одбранбен играч...
Спорт Фудбал

„Златната“ шанса на Елмас, но Буфон чудесно одбрани! (ВИДЕО)

Слободен печат
Наполи го освои шестиот куп трофеј во Италија после победата над Јувентус на „Олимпико“ во Рим. Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас со своите соиграчи после натпреварот...
Спорт Фудбал

Буфон не размислува за пензија, потпиша нов договор со Јувентус

Слободен печат
Легендарниот Џанлуиџи Буфон се договори со „старата дама“ да биде дел од екипата и наредната сезона. Според „Тутоспорт“, 43-годишниот голман уште минатата недела со претседателот...
Спорт Фудбал

Буфон е неуништлив, на 42. години ќе потпише нов договор со Јувентус

Слободен печат
Џанлуиџи Буфон одлучи да ја одложи пензијата и да потпише нов едногодишен договор со итлаијанскиот шампион. Според информациите на Тутоспорт, легендарниот голман одлучил дека може...
Спорт Фудбал

Шчесни го продолжи договорот со Јувентус (ФОТО)

Слободен печат
Италијанскиот шампион објави дека Војциех Шчесни го продолжи договорот кој ќе трае до јуни 2024 година. Полскиот голман во Јувентус дојде во 2017 година од...
Спорт Фудбал

Буфон ќе го продолжи договорот со Јувентус!?

Слободен печат
Легендарниот италијански голман ќе разговара кон крајот на март со претставниците на Јувентус за продолжување на соработката, потврди неговиот агент Силвано Мартина. Буфон оваа сезона...
Спорт Фудбал

Буфон му донесе победа на Јувентус во „Дербито на Италија“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Италијанскиот шампион Јувентус по подобро изведување на пенали успеа да го довлада Интер откако во регуларното време беше 1:1. Во пенал серијата брилјираше повратникот во...
Спорт Фудбал

Џиџи Буфон се врати дома, во Јувентус!

Слободен печат
Џанлуиџи Буфон наредната сезона 2019/2020 ќе го носи дресот на Јувентус, минатата сезона ги бранеше боите на ПСЖ. Клубот потврди дека Џиџи се врати дома...
Спорт Фудбал

Буфон в четврток на прегледи во Јувентус

Слободен печат
Легендарниот голман Буфон се очекува да потпише договор на една година со Јуве, во трансфер вреден 1,5 милион евра. Се очекува да биде резервна опција,...
Спорт Фудбал

Јувентус му гарантира на Буфон дека ќе го надмине рекордот на Малдини

Слободен печат
Легендарниот италијански голман, Џанлуиџи Буфон по едногодишната епизода во ПСЖ, ќе се врати во Јувентус. Тој во најското време треба да потпише договор со „старата...