Бошњаковски се сели во вила Водно – Слободен печат
ВестиМакедонија

Бошњаковски се сели во вила Водно

Претходно „Слободен Печат“ пишуваше за големата преселба на политичари во вила Водно, а сега официјално е потврдено дека и Бошњаковски ќе биде дел од неа.  

На денешната прес-конференција во Владата, портпаролот Миле Бошњаковски, соопшти дека ова е негов последeн прес во својство на владин портпарол и дека заминува во Кабинетот на претседателот на државата Стево Пендаровски каде ќе ја извршува функцијата генерален секретар.

Претходно „Слободен Печат“ пишуваше за големата преселба на политичари во вила Водно, а сега официјално е потврдено дека и Бошњаковски ќе биде дел од неа.

– Ми беше чест две години да соработувам со сите вас новинари, сниматели и фоторепортери. Се надевам дека соработката ќе продолжи во наредниот период во една друга форма. Простете доколку имало некоја грешка оти таа грешка доколку постоела немало никакви интенции за тоа односно пристапот беше кон сите ист – рече Бошњаковски заблагодарувајќи се на довербата на премиерот и на колегите од тимот со кој, како што рече, досега направиле над 100 прес-конференции.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close