Tag : водно

Вести Ви Препорачуваме Македонија

Им прекипе во карантинот на Водно: Или тестирајте не, или пуштете не дома!

Мирослава Бурнс
Четиринаесет македонски граѓани кои се вратиле од Алјаска во Македонија и биле ставени во државен карантин на средно Водно во хотел, бараат да бидат тестирани...
Вести Македонија

Димковски: Забраната за движење во шуми не ги опфаќа заштитените подрачја Водно, Гази Баба и другите национални паркови

Слободен печат
Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Трајан Димковски на денешната прес-конференција истакна дека мерката за забрана во шумите не е целосна, туку делумна и е...
Вести Македонија Слајдер

Водно од утре ќе се затвори за граѓаните од 18 часот до 6 часот наутро

Слободен печат
Како дел од мерките за спречување на ширење на вирусот, премиерот Оливер Спасовски во вечерашното гостување во емисијата Вин-вин на ТВ Телма, соопшти и дека...
Вести Македонија

СВР Скопје постапува по препораките на Владата: Расчистена поголема група млади на Водно

Слободен печат
Во врска со препораките на Владата за преземање на мерки за расчистување на поголеми групи на луѓе јавни простори, како една од мерките за справување...
Вести Скопје Слајдер

ПАРКОВИТЕ И ВОДНО ПОЛНИ: Дали родителите погрешно ги толкуваат препораките од министерот Филипче? (ГАЛЕРИЈА)

Откако министерот за здравство Венко Филипче ги соопшти мерките на претпазливост, со цел намалување на ризикот од новозаболени од коронавирусот, се испразнија училиштата и градинките,...
Вести Скопје Слајдер

На Водно од денеска само пешки, не работи жичарата а не сообраќаат ниту автобусите

Жичарата на Водно од денеска не работи. Иако ваква препорака не беше спомената во препораките на Владата и Министерството за здравство, раководството на ЈСП „Скопје“...
Вести Скопје

ЈСП: Линиите до Средно Водно од утре во прекин

Слободен печат
Јавното сообраќајно претпријатие Скопје ги известува жителите дека согласно препораките за превенција од корона вирусот од утре линиите до Средно Водно ќе престанат да сообраќаат....
Вести Скопје

Засилените контроли го намалија метежот на Водно

Слободен печат
Со цел да се заштити планината Водно од загадување и да се овозможи непречено и безбедно движење на сите учесници во сообраќајот, комуналните редари и...
Вести Скопје

Изречени 54 казни за паркирање во зеленило на Водно

Слободен печат
За да се заштити планината Водно од загадување и за да се овозможи непречено и безбедно движење на сите учесници во сообраќајот, а особено на...
Вести Скопје

ВНИМАВАЈТЕ! Викендов на Водно засилени контроли за непрописно паркирање

Слободен печат
Градските инспектори и овој викенд ќе продолжат да вршат засилени контроли во однос на непрописното паркирање на јавни површини. Градските комунални редари изминатиот викенд на...