18 C
Скопје

Tag : водно

Вести Хроника

Поднесено обвинение за случајот „Плацеви на Водно”, меѓу обвинетите се и Груевски и Мијалков

Слободен печат
По спроведена истражна постапка, Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, (ОЈО ГОКК) денеска до Одделението за организиран криминал и корупција при...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Бетонски „окупатори“ навалија на територијата на Водно

Југослава Дуковска
Борова шума со висок квалитет, со жив свет во неа, подигната да го заштити Скопје од порои, е тргната од заштитено подрачје со амин на...
Вести Скопје

Во вторник без вода повеќе улици на Водно

МИА Агенција
Поради поврзување на нова водоводна мрежа од Ф-200 мм во Полициска станица Водно, како и дефект на затварач од Ф-250 мм на улица „Тодор Александров”...
Вести Хроника

Паркингот на Водно за време на викендот го искористиле 636 возила

Слободен печат
 Паркингот на Водно изминатиов викенд го искористиле 636 возила, пресметано според бројот на испратени СМС пораки, информираат од Град Скопје. Паркирањето се наплаќа за време...
Вести Скопје

Паркингот на Водно викендот го искористиле 399 возила

Слободен печат
Според бројот на испратени СМС пораки паркингот на Водно во текот на  викендот го искористиле 399 возила, информираат денеска од Град Скопје. -Како дел од...
Вести Македонија

Заев и Нуредини: Процесот за прогласување на Водно за заштитено подрачје сѐ уште отворен за сугестии и предлози за најдобро решение

Слободен печат
Одлуката за прогласување на Водно за заштитено подрачје сѐ уште не е утврдена во нејзината конечна верзија и процесот е отворен за сите сугестии и...
Вести Ви Препорачуваме Скопје

ВИДЕО | ФПСМ: Претставници на „Х20“ не упаднаа во домот на Водно, ПСК „Бистра“ манипулира со јавноста

Алек Стојковски
Немало насилно влегување во планинарскиот дом „Даре Џамбаз“ на Водно, туку претставници од Федерацијата за планинарство влегле во просториите за да направат увид во состојбата,...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Планинарите се скараа за „Даре Џамбаз“: Едните стравуваат дека објектот ќе се претвори во ресторан, другите обвинуваат за манипулирање на јавноста

Елена Вељановска
Промената на закупецот на најстариот и најпосетуван планинарски дом „Даре Џамбаз“, може комлетно да го смени начинот на негово работење, тврдат дел од планинарите и...
Вести Ви Препорачуваме Скопје

При крај изградбата на гасоводот преку Водно: Ерозивни бариери против свлечишта над Шишево

Југослава Дуковска
Градежните активности на трасата на гасоводот преку Водно во текот на изминатиот викенд предизвикаа реакции кај посетителите на омилената зелена оаза на Скопјани, кои снимаа...
Вести Македонија

Паркингот на Водно викендов го искористиле 347 возила

Слободен печат
 Паркингот на Водно во текот на викендoт го искористиле 347 возила според бројот на испратени СМС пораки, соопштија денеска од Град Скопје. – Како дел...