Боки 13 сместен во хашкото одделение во „Шутка“- Слободен печат

Боки 13 сместен во хашкото одделение во „Шутка“

Откако сионќа биле прегледани, Управата на затворот „Скопје“, притвореникот Бојан Јовановски, познат како Боки 13 го сместила во празна соба, во познатото хашко одделение, а неговиот пријател Зоран Милевски, познат како Зоки Кичеец, го сместила во обично одделение, дознава „Слободен печат“ од извори од истрагата.

На двајцата синоќа судот им одреди мерка притвор од 30 дена, под обвиниение дека изнудувале рекет од бизнисмен против кој СЈО води постапка.

Боки 13 е осомничен за рекет од 1,5 милиони евра за да влијае на судска истрага

Прочитај повеќе

Скопјанец фатен со пиштол за кој немал дозвола

Слободен Печат

Со аплауз дочекани ослободителните пресуди за петмина обвинети во случајот „Шпион“

Горан Наумовски

Арамии украдоа 27 тони јаболка

Притворен дилер од Аеродром

Обвинение против скопјанец за поседување марихуана

Слободен печат

Автомобил излета од патот Охрид-Св.Наум, повредени две лица

Горан Наумовски

Остави Коментар

11 − four =

Прочитај повеќе

Разбојник со нож сакал да ограби аптека

Пешак потешко повреден во сообраќајка во Скопје

Слободен печат

Бурна ноќ во Куманово: Маж запалил полициско возило, пукал во службеници, па побегнал

Слободен печат

Скопјанец кај сосетката ја криел својата марихуаната

Слободен печат

Дванаесет лица повредени во сообраќајки во Скопје

Слободен печат

Се судрија два автомобили на Партизанска

Слободен печат